Ebben a matek példában segítene valaki?


Sziasztok, valaki megtudná mondani, hogy kell ezeket kiszámolni és mi lesz az eredmény?


[link]


Köszönöm szépen!


2012. dec. 23. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ötlet az 1. feladat megoldásához: M(Kszi)=int(x*f(x)) dx, és 1=int f(x) dx, ahol az integrálások útvonala 0-tól 1-ig veendők. Kapjuk a következő kétismeretlenes egyenletrendszert: 0,525=(2a+b)/4 illetve 1=a+b/3. ==> a=0,9 és b=0,3. Sz. Gy.
2012. dec. 23. 20:15
 2/4 A kérdező kommentje:
kôszônôm
2012. dec. 23. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ötlet a 2. feladat megoldásához: Mivel int f(x) dx =1, ahol az integráció útvonala 0-tól 2-ig veendő kapjuk, hogy 4c/3=1, azaz c=3/4. Alkalmazva az eloszlásfüggvény és sűrűségfüggvény közötti kapcsolatot F(x) = int f(t) dt, ahol az integrációs út 0-tól x-ig veendő. ==> F(x)=x^2(3-x)/4, ha 0<x<2.
2012. dec. 23. 20:30
 4/4 A kérdező kommentje:
köszike:))
2012. dec. 23. 23:06