Erre az egyetemi matek példára valaki megoldást mondana?


Sziasztok, segítene valaki ebben a példában?Erre az a és b feladatrészre is egyaránt 25-25 különböző számot beírtam, de nem sikerült:S


[link]


Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!


2012. dec. 23. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig ezeket még én is meg tudom csinálni ;)


1-es:

Valószínűség = jó esetek / összes eset


összes esetet könnyű kiszámolni, 3 kocka, mindegyiken 6 eset lehetséges: 6*6*6=216


Jó eset, ha 6 az összeg, az így jöhet ki:

114--3eset

123-->6eset

222-->1eset


P=10/216=5/108


2-es:

42 dobás és 8 a különbség

x+(x+8)=42

2x=34

x=17


Vagyis úgy lehet, hogy

17 fej és 25 írás VAGY

25 fej és 17 írás


Fej és írások száma sima binomiális eloszlás.

Az, hogy pont 17 fejet dobunk:


(42 alatt a 17) *(1/2)^(17)*(1/2)^(25) mivel ebben a binomiális eloszlásban p=1/2, ezért össze is lehet vonni:

(42 alatt a 17) *(1/2)^42


25 fej pedig:

(42 alatt a 25) *(1/2)^(25)*(1/2)^(17)


A két számot össze kell adni:


2*(42 alatt a 17) *(1/2)^42=0,1158

2012. dec. 23. 12:10
 2/2 A kérdező kommentje:
köööööszöööönöööööm ment a zöööld :)))
2012. dec. 23. 12:15