Erre valaki megoldást? Egyetemi matekpélda

[link]
2012. dec. 1. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A mintaátlag (x) és a várható érték (66) különbségét a szórás (11) négyzetgyök(n)-ed részével osztva a kapott hányados (y=(x-66)/(11/négyzetgyök(n)) standard normális eloszlású valószínűségi változó. A feladat szerint P(abszolútérték(x-66)<=2)>=0,94, amiből P(abszolútérték(x-66)/(11/négyzetgyök(n))<=2/(11/négyzetgyök(n)))>=0,94, azaz P(abszolútérték y<=(2/11)*négyzetgyök(n)))>=0,94. Ebből fí((2/11)*négyzetgyök(n))-fí(-(2/11)*négyzetgyök(n))=2*fí((2/11)*négyzetgyök(n))-1>=0,94, tehát n>=((inverzfí((1,94/2))*11/2)^2=(1,88*11/2)^2=106,9. Legalább 107 főnek kell vizsgáznia.
2012. dec. 2. 12:02
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. dec. 2. 14:09