Valaki erre a matekfeladatra mondana megoldást? (egyetemi)

[link]
2012. nov. 30. 14:57
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ha x≤22 F(x) = 0

Ha x>22 F(x) = 1 - 22/x

P(ξ>31) = F(∞) - F(31) = 1- (1-22/31) = 22/31

2012. nov. 30. 17:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. nov. 30. 17:32