Megoldást valaki? (4/5) ^ (1-2x) = (5/4) ^x

2012. nov. 27. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

(4/5)^(1-2x)=(5/4)^x

(5/4)^x=(4/5)^(-x)


(4/5)^(1-2x)=(4/5)^(-x)

Mivel a (4/5)^x szigorúan csökkenő függvény, ezért:

1-2x=-x

x=1

ennyi

2012. nov. 27. 14:06
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 27. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
annyi kiegészítés, hogy nem szigorúan csökkenő, hanem szigorúan monoton csökkenő.
2012. nov. 27. 14:08