2012. nov. 27. 13:47
1/3 anonim válasza:
(4/5)^(1-2x)=(5/4)^x
(5/4)^x=(4/5)^(-x)
(4/5)^(1-2x)=(4/5)^(-x)
Mivel a (4/5)^x szigorúan csökkenő függvény, ezért:
1-2x=-x
x=1
ennyi
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 27. 14:07
3/3 anonim válasza:
annyi kiegészítés, hogy nem szigorúan csökkenő, hanem szigorúan monoton csökkenő.