Megoldást szeretnék, légyetek szíves :D?!


Egy kétjegyű szám egyik jegye 1-gyel nagyobb a másiknál. Ha a jegyeket felcseréljük, és az eredetit és a felcseréltet összeadjuk, 121-et kapunk. Melyik az eredeti kétjegyű szám?


légyszíves irjátok meg most a megoldást is



2012. nov. 18. 19:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
47az eredeti. felcsrélve 74 47+74=121
2012. nov. 18. 19:18
 2/11 anonim válasza:
ja mégse elolvastam sorry
2012. nov. 18. 19:19
 3/11 anonim ***** válasza:
121-65=56
2012. nov. 18. 19:19
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi, de hogy irjam le most? mert kéne be kell adnom . légyszives ird le :D
2012. nov. 18. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak írom: Egy kétjegyű szám egyik jegye 1-gyel nagyobb a másiknál. --> Tehát a megoldása biztosan rossz.


Mivel az egyik jegy 1-gyel nagyobb, csak az alábbi számok jöhetnek szóba: 10,21,32,43,54,65,76,87,98 és ezek fordítottjai. Látszik, hogy a 65 a jó megoldás (és így persze az 56 is), mert 65+56=121

Tehát az eredeti kétjegyű szám az 56 vagy a 65.

2012. nov. 18. 19:21
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! sokat segítettél :) !
2012. nov. 18. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom neked levezetni, mert a 3.-os matek könyvem már rég nincs meg. De 65-ben jártam harmadikba, onnan ugrott be a szám.
2012. nov. 18. 19:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Legyen a az egyesek helyén álló szmájegy x, akkor a szám 10*(x+1)+x=11x+10, a felcseréltje pedig 10x+(x+1)=11x+1.


Az összegük 121, tehát 11x+10+11x+1 = 22x +11 = 121

22x = 110

x = 5


Tehát az eredeti szám 65 = 10(5+1)+5


Így azért mégis szebb

2012. nov. 18. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szebb, mégis csak a megoldások 50%-át kaptad meg. Jó a 65 és az 56 is, de te csak a 65-öt találtad meg.

Bár tényleg matematikusabb megoldás!

2012. nov. 18. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Én csak a megoldás menetét akartam megmutatni, erre szerintem a kérdező is rájött magától, illetve te (vagy valaki más, ezt most nem tudom pontosan) már kimondta, tehát nem éreztem szükségesnek ezt hozzátenni.


Persze igaz, hogy érettségin vagy tesztben ezt is hozzá kéne tenni.

2012. nov. 18. 20:56
1 2