Erre valaki megoldást, fősulis matek?

[link]
2012. nov. 30. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ez középiskolás matek...
2012. nov. 30. 23:30
 2/7 bongolo ***** válasza:

a)

Standardizálni kell az eloszlást:

Z = (X-μ)/σ

z = (584,5 - 509)/112

És meg kell nézni a standard normális eloszlás táblázatban a Φ(z) értéket. Az a P(Z < z) valószínűség, de neked ennek az inverze kell: P(Z ≥ z) = 1 - Φ(z)


b)

16 darab normális eloszlású valószínűségi változó átlaga is normális eloszlású, csak a szórása lecsökken σ/√n nagyságra. Azt számold ki, aztán ugyanúgy standardizálni kell, mint az a) részben. stb...

2012. dec. 1. 01:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez fősulis....első meglett de másik nemjön ki
2012. dec. 1. 21:12
 4/7 bongolo ***** válasza:
Írd le, mit csináltál, leellenőrzöm.
2012. dec. 2. 03:27
 5/7 A kérdező kommentje:

112/√16=28

z = (584,5 - 509)/28=2,6964...=2,70

P(Z ≥ z) = 1 - Φ(z)=1-0,9965=0,0035

nekem így jött ki.

2012. dec. 2. 09:39
 6/7 bongolo ***** válasza:
Ez pedig jó.
2012. dec. 2. 13:47
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, akkor legalább tudom, hogy nem én vagyok a hülye. valószinűleg megint a programmal van a hiba.
2012. dec. 2. 14:06