Azt szeretném kérni, hogy valaki írja le ennek a feladatnak a kidolgozását: Mekkora utat tesz meg 5 másodperc alatt egy sas ha 72 km/h sebességgel repül?

Fizika

2012. dec. 17. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

v=72 km/h


3,6 km/h=1 m/s


így a sebesség m/s-ban kifejezve v=20 m/s


v=s/t


s=v×t=20 m/s×5s=100m

2012. dec. 17. 20:53