Tudom hogy 24 fordulat az eredmény, csak a menete kéne nekem2012. nov. 4. 14:05
1/2 bongolo válasza:
A szögsebesség így változik az idő szerint:
ω = β·t
Ha 10 sec alatt 30 1/s lesz a szögsebessége, akkor a szöggyorsulása β = 3 1/s²
A teljes szögelfordulás az idő szerint:
φ = 1/2·β·t² = 1/2·3·100 = 150
Ez radiánban értendő.
Egy fordulat az 2π radián, tehát 150 radián ennyi fordulat:
n = 150/(2π) = 23,87
Vagyis majdnem teljes 24 fordulatot tett meg.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. nov. 4. 21:41