FIZIKA! Kezdeti szögsebesség nélkül forgásnak induló test állandó szöggyorsulással 10 másodperc alatt 30 1/s szögsebességet ér el. Hány fordulatot tett meg a 10 másodperc alatt?

Tudom hogy 24 fordulat az eredmény, csak a menete kéne nekem
2012. nov. 4. 14:05
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

A szögsebesség így változik az idő szerint:

ω = β·t

Ha 10 sec alatt 30 1/s lesz a szögsebessége, akkor a szöggyorsulása β = 3 1/s²

A teljes szögelfordulás az idő szerint:

φ = 1/2·β·t² = 1/2·3·100 = 150

Ez radiánban értendő.

Egy fordulat az 2π radián, tehát 150 radián ennyi fordulat:

n = 150/(2π) = 23,87

Vagyis majdnem teljes 24 fordulatot tett meg.

2012. nov. 4. 20:58
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. nov. 4. 21:41