Fizikafeladatban segítene valaki?

0,25 m sugarú korong függőleges tengely körül forog. A korong szélén alacsony test áll. Mekkora lehet a szögsebesség, hogy a test a korongról ne csússzék le, ha a korong és a test között a tapadósurlódási együttható 0,4?

2012. okt. 7. 12:36
 1/2 bongolo ***** válasza:

r = 0,25 m

μ = 0,4


A centripetalis gyorsulás ekkora:

a = ω²·r

A centripetális erő:

F = m·a = m·ω²·r

Ezt az erőt a súrlódás biztosítja. Annak maximális értéke ekkora:

Fs = m·g·μ


Tehát:

m·ω²·r = m·g·µ

ω = √(g·µ/r)

2012. okt. 8. 00:14
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. okt. 8. 18:57