Hogyan kell a mértani, számtani, harmonikus, négyzet közepét kiszámítani? Pls!


Sziasztok! Egyszerűen nem tudom kiszámolni... a tanárúr úgy tanítja a matekot hogy az órából 30 percet eltölt házi feladat megoldással utána pedg az új anyagot 15 perc alatt le akarja rendeezni és ad belőle hf-t is! :(

Ebben kellene segíteni:

Szold ki 8 és 12 nek a számtani, mértani, hamonikus, négyzetes közepét kiszámítani! Kérlek segítsen valaki!! Előre is köszöntem!



2012. dec. 16. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Számtani közép: 8+12/2=10

Mértani közép: 2. gyök alatt (8*12)=9,797...

Harmonikus közép: 2/ (1/8)+(1/12)= 9,6

Négyzetes közép: Gyök alatt (8 a másodikon+12 a másodikon)/ 2 =10, 198...

2012. dec. 16. 19:34