2012. dec. 15. 22:04
1/2 anonim válasza:
Az összes eset száma 6^3=6*6*6=216. A kedvező esetek számát megkapjuk, ha megvizsgáljuk, hogy hányféleképpen jöhet ki a 15-ös összeg. 5+5+5 egyféleképpen, 6+5+4 6-féleképpen, és 6+6+3 3-féleképpen. Ez 10 fajta kedvező esetet takar. Tehát a valószínűség: 10/216~0,04629... Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2012. dec. 15. 22:38