2012. nov. 21. 18:32
1/2 bongolo válasza:
Át kell konvertálni standard normális eloszlásúvá:
Z = (E-m)/σ
m = 12
σ = 4
Az E=10-ből így Z=(10−12)/4 = -1/2 jön ki. Aztán meg kell(ene) nézni a standard normális eloszlás táblázatában, hogy −1/2 fölött mekkora a valószínűség.
De a táblázat csak 0 fölötti valószínűségeket tartalmaz, ezért ki kell használni, hogy a normális eloszlás szimmetrikus:
P(Z > −1/2) = P(Z < 1/2)
Pont a P(Z<z) valószínűség van a táblázatban, ezt jelölik általában Φ(z)-vel.
Φ(1/2) = 0,6915
Ilyen táblázat pl. itt van a neten:
de tuti van a jegyzetetekben is.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2012. nov. 24. 01:32