Egy téglatest három lapjának területe 42 cm(a négyzeten), 72 cm(négyzeten), és 84cm (a négyzeten). Határozd emg az élek hosszát!!2012. nov. 21. 14:45
1/1 anonim válasza:
Nemrég volt már ez a feladat más adatokkal.
A háromszög csúcsai jelképezik a keresendő éleket, a háromszög oldalai pedig az oldal két végén levő élek szorzatát.
Az ábra jelölésével a felírható egyenletek
a*b = C
b*c = A
a*c = B
Az első két egyenletet elosztva egymással
a/c = C/A
ebből
a = c*C/A
ezt a harmadik egyenletbe helyettesítve
c*c*C/A = B
c² =A*B/C
Hasonlóképp számítható a többi él is, ezért a háromszöges megoldás szabálya a következő:
Egy él (a, b, c) úgy kapható meg, hogy a keresett élt jelképező csúcsba befutó oldalak szorzatát el kell osztani a csúccsal szemközti oldallal, majd az így kijött mennyiségből gyököt kell vonni.
DeeDee
**********