Mértan feladat! Valaki segiteni?

Egy téglatest három lapjának területe 42 cm(a négyzeten), 72 cm(négyzeten), és 84cm (a négyzeten). Határozd emg az élek hosszát!!
2012. nov. 21. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemrég volt már ez a feladat más adatokkal.


[link]


A háromszög csúcsai jelképezik a keresendő éleket, a háromszög oldalai pedig az oldal két végén levő élek szorzatát.


Az ábra jelölésével a felírható egyenletek

a*b = C

b*c = A

a*c = B


Az első két egyenletet elosztva egymással

a/c = C/A

ebből

a = c*C/A

ezt a harmadik egyenletbe helyettesítve

c*c*C/A = B

c² =A*B/C


Hasonlóképp számítható a többi él is, ezért a háromszöges megoldás szabálya a következő:

Egy él (a, b, c) úgy kapható meg, hogy a keresett élt jelképező csúcsba befutó oldalak szorzatát el kell osztani a csúccsal szemközti oldallal, majd az így kijött mennyiségből gyököt kell vonni.


DeeDee

**********

2012. nov. 21. 16:00