Egy kétjegyű számhoz egyjegyűt adva így írható le, ahol azonos betűk azonos, különböző betűk különböző számjegyeket jelölnek: BC+B=AB. Mennyivel egyenlő a BC szám összes értékének az összege? (elég, ha értékeket írtok)2012. nov. 11. 18:21
1/6 Vadmeggy 



válasza:





Fog meg és írd le egyenként az összes lehetőséget.
12+2=14
13+3=16
14+4=18
3/6 anonim válasza:
BC+B=AB /-B
BC=A0
Vagyis a C-nek 0-nak kéne lenni, de így se jó
B0=A0 /10
B=A, de mivel azt írtad, hogy különböző betűk különböző számok, így ez nem lehetséges. Vagyis a BC szám összes értékének összege 0-a mert nincs olyan amire teljesülne.
4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De biztossan nem lehetséges? Elfelejtettem leírni, vannak válaszlehetőségek: 141, 210, 230, 260, 440
2012. nov. 11. 18:51
5/6 A kérdező kommentje:
Bár ha nincs megoldása, az is jó sztem, mert én sem találtam.. KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT!
2012. nov. 11. 18:53
6/6 anonim válasza:
Ha tényleg ebben a sorrendbe van, akkor nem. mivel akkor B-nek és A-nak meg kéne egyeznie. Úgy meg C=0 volna és 11, 22.. 99 lehetséges lenne, de mivel a feladat kiköti, hogy különbözik így nem lehetséges. Másrészről meg ha az egyeseket nézzük vagyis eltekintünk a tizes értékektől, akkor azt kapjuk, hogy C+B=B-vel és mivel csak a 0-a az egyedüli szám, amivel egyenlő lehet a C így újra ahhoz a megoldáshoz jutok. Mert lehetséges, hogy tizedes értékbe kijöjjön, hogy B-ről A-ra váltson, de az már nem, hogy C+B=B-vel. Az első hozzá szóló, egyáltalán nem figyelt a sorrendre és a betűkre.