Tudnátok segíteni ebben a két matek feladatban?

Ha csak az egyikben tudtok segíteni azt is nagyon megköszönném :)Természetesen nem csak megoldás kellene hanem lépésről lépésre leírni, mert meg is kellene értenem :) Előre is köszönöm! A feladat: [link]

2012. nov. 11. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Írd fel a háromszögek területét a részháromszögek területének összegeként.
2012. nov. 11. 16:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor az elsőre pl elég annyi h T(ABC)=T(négyszög)+T(egyik háromszög)+T(másik háromszüg) ??
2012. nov. 11. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen T (olvasd: nagy té) a háromszög területe.

A háromszög területét úgy is fel lehet írni, hogy T(APB)+T(APC)


T=b*d1/2+b*d2/2 /osztva b-vel, szorozva 2-vel.


d1+d2=2T/b


Ez mindig igaz, akárhol van a P pont.

T és b állandó, ezért 2T/b is állandó, vagyis d1+d2 is állandó. (Mindig ugyanannyi, P pont helyétől függetlenül.)


Másik feladat pont ugyanez, felírod a területét három kis háromszög összegeként, ABP, ACP, BCP

És ezt is át lehet alakítani úgy, hogy d1+d2+d3=valami jöjjön ki.

2012. nov. 11. 16:34
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2012. nov. 11. 16:57