Egy paralelogramma egyik belső szöge egy másik belső szögének 5-szöröse.Határozzuk meg a paralelogramma belső szögeit.
Egy háromszög egyik belső szöge 49°-kal egy másik 25°-kal kisebb mint a harmadik.Mekkorák a háromszög belső szögei?
2012. nov. 7. 21:44
1/2 anonim válasza:
a, 1:5 ->6 egység szimmetrikus alakzat tehát 12
360 a belső szögek ősszege
360/12=30 a válasz 30
b, 180-(x+x-25+x-49)=0
180-x-x+25-x+49=0
254=3x
x=84,67
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget :)
2012. nov. 7. 22:00