Matek feladatban tudna segíteni valaki?


Egy paralelogramma egyik belső szöge egy másik belső szögének 5-szöröse.Határozzuk meg a paralelogramma belső szögeit.

Egy háromszög egyik belső szöge 49°-kal egy másik 25°-kal kisebb mint a harmadik.Mekkorák a háromszög belső szögei?


2012. nov. 7. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

a, 1:5 ->6 egység szimmetrikus alakzat tehát 12

360 a belső szögek ősszege

360/12=30 a válasz 30

b, 180-(x+x-25+x-49)=0

180-x-x+25-x+49=0

254=3x

x=84,67

2012. nov. 7. 21:56
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget :)
2012. nov. 7. 22:00