Matek - hogyan helyettesítettek be a feladatban?


[link]


11 = 3 + 2 + c1 + C2


33 = C1


Beírva,helyettesítve az értékeket az egyenletbe leírná valaki.KOSZONOM ELORE IS


2012. okt. 26. 10:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit egybefolyt a leírásnál a dolog, a függőleges fekete vonalak bizony kellenek (azaz nem 11 és 33 van ott, hanem 1 és 3)

Ahogy írja:


y = 3x^4+2x^3+C1x+C2

Mivel a kezdeti feltétel miatt y(1) = 1 -> hogy

3*1^4+2*1^3+C1*1+C2 = 1

3+2+C1+C2 = 1

ugyanígy a másik is

C1 = 3

Csak a leírásban összefolyt, hogy y(1) = 1 és a másik egyenlőség, hogy 1=3+2+C1+C2 ezért látszik 11-nek

2012. okt. 26. 11:22