11 = 3 + 2 + c1 + C2
33 = C1
Beírva,helyettesítve az értékeket az egyenletbe leírná valaki.KOSZONOM ELORE IS
2012. okt. 26. 10:01
1/1 anonim válasza:
Igen, kicsit egybefolyt a leírásnál a dolog, a függőleges fekete vonalak bizony kellenek (azaz nem 11 és 33 van ott, hanem 1 és 3)
Ahogy írja:
y = 3x^4+2x^3+C1x+C2
Mivel a kezdeti feltétel miatt y(1) = 1 -> hogy
3*1^4+2*1^3+C1*1+C2 = 1
3+2+C1+C2 = 1
ugyanígy a másik is
C1 = 3
Csak a leírásban összefolyt, hogy y(1) = 1 és a másik egyenlőség, hogy 1=3+2+C1+C2 ezért látszik 11-nek