MATEK! Tudnátok segíteni ebben az algebrai feladatban?


Nos, adott, hogy a+b=29

a*b=54

a^2+b^2=733

És a kérdés pedig az, hogy mennyi a^3+b^3?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. nov. 11. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

a+b=29 => a=29-b


ab=54

(29-b)b-54=0

-b²+29b-54=0


[-29+-√(841-216)]/-2 = [-29+-25]/-2 =

= 2 ; 27


b₁;a₂ = 2

b₂;a₁ = 27


a² + b² = 733

2² + 27² = 4 + 729 = 733


a³ + b³ = 2³ + 27³ = 8 + 19683 = 19691

2012. nov. 11. 10:36
 2/4 Mara Acoma ***** válasza:

a=27

b=2


Tehát az eredmény: 27*27*27 + 2*2*2 = ezt már csak ki tudod számolni, ne Én csináljam meg az egész leckéd:))

2012. nov. 11. 10:39
 3/4 Mara Acoma ***** válasza:
Na úgy látom az első válaszoló már elvégezte helyetted :D
2012. nov. 11. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Vígan él a favágó... :-)


Talán ismerős a következő nevezetes azonosság:

a³ + b³ = (a + b)(a² - ab + b²)


A jobb oldal minden tagja adott, csak be kell helyettesíteni

a³ + b³ = 29(733 - 54) = 29*679

a³ + b³ = 19691

===========

2012. nov. 11. 12:43