((3-√5)/(3+√5)) + ((3+√5)/(3-√5))
(algebra, tört, gyök)
2012. dec. 15. 11:48
1/2 anonim válasza:
Első törtet bővíted (3-√5)-el, hogy a nevezőből a gyök eltűnjön, a másodikat pedig (3+√5)-el ugyanezért:
((3-√5)/(3+√5))*((3-√5)/(3-√5)) + ((3+√5)/(3-√5)) *((3+√5)/(3+√5))
(3+√5)*(3-√5)=9-5=4, ezért az marad, hogy:
(3-√5)^2/4+(3+√5)^2/4=[(3-√5)^2+(3+√5)^2]/4
Négyzetre emeléseket elvégezve:
[(9-6√5+5)+(9+6√5+5)]/4=28/4=7
2/2 A kérdező kommentje:
ááá köszönöm :D
az volt a hibám h a 6√5-öt ugyanígy írtam be a számológépembe és ugye akkor ő úgy értelmezi, hogy 6.gyök alatt 5 , nem pedig 6-szor gyök 5 :D
2012. dec. 15. 13:14