2012. nov. 19. 00:34
1/3 anonim válasza:
T=(a+c)*m/2=(10+20)*m/2=15*m=180 négyzetcentiméter. Ebből m=12, vagyis a magasság 12 cm.
Ha felrajzolod szépen az ábrát, akkor sinuszokkal és kosinuszokkal kijönnek a szögek és a szárak, aztán meg az átlók.
Egyébként ha nem éjjel fél egykor jutna eszedbe, hogy holnapra (mára) matekházit kell írni, talán többen segítenének!
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!
2012. nov. 20. 16:26