Egy szimetrikus trapéz párhuzamos oldalai 10 és 20cm, területe 180 négyzet cm. Ebből hogyan kapom meg a magaságát, a szárát és átlóját?

2012. nov. 19. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
14%

T=(a+c)*m/2=(10+20)*m/2=15*m=180 négyzetcentiméter. Ebből m=12, vagyis a magasság 12 cm.

Ha felrajzolod szépen az ábrát, akkor sinuszokkal és kosinuszokkal kijönnek a szögek és a szárak, aztán meg az átlók.


Egyébként ha nem éjjel fél egykor jutna eszedbe, hogy holnapra (mára) matekházit kell írni, talán többen segítenének!

2012. nov. 19. 01:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Megoldás:

[link]

2012. nov. 19. 06:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!
2012. nov. 20. 16:26