(gyök alatt)1800 = 30 (gyök alatt)2
Van olyan számológép amelyik kiirja így, de sajnos a legtöbb nem tehát a gyök alatt 1800ra kiirja hogy 42,valamennyi. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kapom emg abban az alakban ha nincs olyan számológépem ami egyből kiírja úgy?
2012. okt. 14. 12:20
1/2 anonim válasza:
Nem létezik ilyen számológép. Mindössze az elemi matematikát kell ismerni hozzá. 1800 = 2*900. Szorzatok tényezőinek gyökeit külön is számolhatjuk. Tehát gyök(1800)=gyök(2*900)=gyök(2)*gyök(900)=30*gyök(2).
2/2 Tom Benko válasza:
Bontsd prímtényezôkre, és emeld ki a lehetô legmagasabb páros hatványokat. Ezek mennek ki a gyök elé, lefelezett kitevôkkel, a többi bentmarad.