2012. dec. 14. 21:23
2/2 anonim válasza:
A)
4^x + (1/4^x) =< -6
Nincs megoldása, mert egy pozitív számnak semelyik hatványa nem lesz negatív (vagy 0), s így összegük sem lesz soha negatív.
Azaz 4^x > 0 és (1/4^x) > 0; két pozitív szám összege is pozitív, ezáltal a bal oldal pozitív, a jobb oldal negatív (-6), s a relációjel nem teljesül.
Hacsak nem írtál el véletlenül valamit. :)
B)
lgx - lg (x-5) =1
lg[x/(x-5)] = lg10
x/(x-5) = 10
x = 10x-50
9x = 50
x = 50/9
illetve a feltételek: x>0, x>5, azaz x>5 aminek a feladat megoldása eleget tesz, mert 50/9 > 5