Mi az eredménye ennek az egyenlőtlenségnek:3^x>=2+3^ (x-1)?


Tudom,hogy azonos alapra kellene hozni,de hogyan?

AZ én átrendezésem alapján

3^(2x)>=2+3 jön ki.

eLŐRE IS KÖSZÖNÖM.

(^ -A hatványozást stmbolizálja)

Előre is köszönöm.:)


2012. ápr. 11. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

3^x=3*3^(x-1)


Vagyis

3*3^(x-1)>=2+3^(x-1) /kivonsz mindkét oldalból 3^(x-1)-t

2*3^(x-1)>=2 /osztani 2-vel

3^(x-1)>=1


Azokat a kitevőket keressük, ahol 3^n -en legalább 1.

3^0=1 és minden 0-nál nagyobb kitevő esetén igaz lesz az egyenlőtlenség.


Vagyis

(x-1)>=0

x>=1


A te átrendezésed hibás, rosszul használod a hatványozás azonosságait.

2012. ápr. 11. 15:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2012. ápr. 11. 16:21