Mi a menete és az eredménye?

Békapapa és négy csemetéje legyekre vadásztak. A kis Breke egyet talált, a többiek többet. Hány legyet fogott Brekeke, ha Békapapa így brekegte el a vadászat történetét? "Én kétszer annyit fogtam, mint Breki, Briki 2-vel kevesebbet nálam, Brekeke ugyanannyit, mint Briki és Breke együtt. Összesen 33 legyet fogtunk."
2011. dec. 15. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyen betűvel, úgy könnyebb levezetni:

Breke:y=1

Békapapa:x

Breki:z

Briki:a

Brekeke:B=?

aDATOK:

X=Z*2

A=X-2

B=A+Y=A+1

A+B+Z+X+Y=33-> A+B+Z+X=32

mEGOLDÁS menete:

a=z*2-2

b=a+1-> z*2-2+1=z*2-1

32=a+b+Z+X=(behelyettesítés)=z*2-2+z*2-1+z+z*2=7*z-3=32

egyenletmegoldás:

7*z-3=32 /+3(mind a kettő oldalhoz)

7*z=35 /:7(mindkét oldal)

z=5-> Breki 5 legyet fogott.

és kiszámoltam az elején, hogy b(Brekeke)=z*2-1=5*2-1=9db légy.

A megoldás: Brekeke 9 db legyet fogott.

2011. dec. 15. 17:08
 2/6 A kérdező kommentje:
köszii^^ :)
2011. dec. 15. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Hanyadik osztáylos vagy?
2011. dec. 15. 17:29
 4/6 A kérdező kommentje:
8 ( csak nem volt kedvem megoldani a szorgalmit :D )
2011. dec. 15. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 8-os vagyok, de ezt kb. 7-ben tanultuk. Ez egyszerű egyenletrendezés, van x egyenlet, x ismeretlen és kész :) Bár lehet, hogy nekem azért könnyű, mert matektagozatos avgyok. :)
2011. dec. 15. 18:44
 6/6 A kérdező kommentje:
én is tudtam volna ha nagyon akartam volna de nem volt kedvem megcsinálni. :DDD
2011. dec. 15. 19:12