Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki volt már részese nemek...

Ki volt már részese nemek közti egyenlőtlenségnek?

Figyelt kérdés
Történetekre lennék kíváncsi, hogy kivel fordult már elő ilyen fajta egyenlőtlen bánásmód.És mi volt ennek az oka, hogy reagált rá.Esetleg, ha nem veletek történt hanem hallottatok vagy olvastatok ilyen esetekről az interneten azt is nyugodtan leírhatjátok.Amúgy kiselőadáshoz kell és megtörtént eseteket is szeretnék beleírni, hogy érdekesebb legyen.Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2012. ápr. 9. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Velem mikor kicsi voltam minden húsvétkor! Bátyám mindig pénzt, csokikat, hímes tojásokat kapott, én meg csak vizet! Ez nem egyenlőtlenség?!

19/L

2012. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Velem a koliba volt ilyen.A fiúknak bármit lehetett csinálni,mert a nevelőtanáruk megengedte.Nekünk meg szigorú tanárunk volt,komoly ellenőrzések folytak mindig.Mindig elvették a kimenőmet,ha nem volt este fél 9-kor megágyazva,vagy ha 9 után zuhanyoztam.El akarták venni a telefonomat,mert 10 után telefonáltam az anyukámmal.Kötelező volt portaügyeletesnek lenni,a lány egyedül kuksolt ott 4-től 7-ig.A fiukat kettesével rakták ki,hogy ne unatkozzanak,és jól elszórakoztak a portán.Örültem,mikor eljöhettem onnan 5 év után..
2012. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Jah Húsvétkor nálunk is, unokatesóm volt hogy 120000 forintot kapott a 90-es években...


Másik unokatesómék is vagy 20-30000-et.

Aztán fellázadtunk lányok és szóltunk hogy ez nem fair, szal onnantól kezdve anyai ágról mi is kaptunk locsolópénzt.



Akkor egy másik:

Elsőéves voltam. Szerencsémre megnézhettem egy műtétet.

Műtét közben megkérdezték tőlem hogy mégis milyen szakterület érdekel. Mondtam hogy a sebészet és a genetika érdekel legfőképp. És a sebészek az orrom előtt részletezték hogy miért nem lehet egy nőből sebész...

Nem szóltam semmit. Én még csak hallgató voltam, örültem hogy ott lehettem, meg műtét közben nem kezdek vitázni a dolgozó orvosokkal, szal szépen csöndben hallgattam ahogy részletezik hogy az állóképességünk nem olyan jó, ha gyereket akarunk akkor kiesünk a gyakorlatból a többéves gyes alatt- nem mintha én nagyon gyesre akarnék menni.

Menstruáció esetén idegesebbek vagyunk stb. stb.


A poén az hogy a műtét vége felé a főorvos elkezdett tesztelgetni és anatómiai képleteket kérdezett.

Megjegyezem előző nap kaptam meg a megajánlott ötösömet anatómiából...

Szóval jó válaszokat adtam a kérdéseire.


Aztán a műtét végén a főorvos megköszönte mindenkinek a munkát felémfordult és meghívott a negyedévben esedékes sebészeti nyári gyakorlatra, hogy töltsem náluk.


Ha esélyt adnak akkor tudok bizonyítani, ha nem adnak esélyt akkor nem... szerencsére értelmes emberek közé kerültem és volt lehetőségem bizonyítani és eloszlatni a kétkedést. Pluszba végigálltam a 4-5órás műtétet egy pisszenés nélkül.


Akkor még idegesítenek a diákmunkáknál hogy pasit keresnek valami nem is fizikai munkára...pl. felszolgálónak. Ok. hogy raktárba pakolni inkább fiú kell, de felszolgálónak mindkét nem jó... főleg hogy a nyelvtudásom duplán üti a kérteket...

2012. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Én sajnos találkoztam olyan palikkal,akik cselédnek meg idiótának néztek,amiért nő vagyok.Össze akartak velem jönni,hát,semmi nem lett az egészből:)
2012. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Amikor autót vezetni tanultam, az oktatóm volt kicsit elfogult a férfiakkal szemben. Néha annyira lealázott, hogy bőgve mentem haza, aztán úgy voltam vele, hogy majd a vizsgán megmutatom. Amikor megbuktam duplán tört össze bennem minden. Persze hozzá kellett tennie, hogy ennyire sz*r nem voltam még az első vezetési órámon sem.

Szimplán látszott rajta, amikor beültem mellé, hogy úristen már megint egy nő... A fiúkkal kezet fogott, szia, hogy vagy, poénkodás volt az egész óra, a lányoknál (nem csak nálam) feszült csend és kioktató stílus, sosem hallottam egy biztató szót sem. Ez 4 éve volt, azóta is rengeteget vezetek hol többet hol kevesebbet és még csak veszélyes szituba sem keveredtem.


A másik, amikor bekerültem az egyetemre. Több szakközépiskolából érkezett csoporttársam is hülyén nézett rám, amikor bemutatkoztam és elmondtam, hogy milyen célokkal érkeztem. Megkaptam, hogy én csak egy nő vagyok és ráadásul gimnáziumból érkeztem... egy mérnöki iskolában előképzettség nélkül 2 hónapot jósoltak nekem. Azt mondták itt el fogok vérezni, hát nem így lett, sőt... :)

Egyébként sok tanárunkra mondták, hogy szintén elfogultak a srácokkal szemben, meg is voltam ijedve, de aztán a személyes tapasztalatom az lett, hogy inkább az érdeklődő, tanulékony emberek felé elfogltak a tanáraink, nem kifejezetten a nők ellen vannak, inkább csak a butácskábbak ellen.

2012. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

A középiskolában, kb. 16-17 évesen. A legjobb barátom fiú volt, szünet volt, ültünk és beszélgettünk az előző napi meccsről. Egy srác, aki abban az évben jött, hallotta, hogy miről van szó; pont a barátom beszélt hevesen. Erre ez a srác odaszólt a barátomnak: "Minek beszélsz erről vele? Egy szót sem ért belőle!"

Már épp visszaszóltam volna, de a barátom megelőzött. Megmondta neki, hogy mégis mit szól bele, többet tudok a fociról, mint bármelyik fiú.


Ez nem nagy sztori, csak annyira kiakasztott, hogy nem is ismert, de csak azért, mert nem péniszem van, már nem is szerethetem a focit.

24/L

2012. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, még eszembe jutott, hogy nekem is ilyen volt az autósulis oktatóm, mindig leordította a fejemet, ha valamit nem tudtam, ha a fiúk nem tudták ugyanazt, akkor azt mondta, hogy semmi baj. A vizsgán viszont revansoltam neki, én vezettem a legjobban, a vizsgáztató meg is dicsért, az oktatóm pedig leesett állal hallgatta őt. Soha nem fogom elfelejteni azt a pofát :D

a másik, mikor készültem egyetemre és egyik ismerősömet faggattam mi a szükséges a felvételihez, és ő néhány igen fontos dologról azt állította, hogy nem kell, felesleges. Hát hittem neki, mert hát odajár és jobban tudja mint pl. én. Aztán kiderült, hogy hazudott nekem s mikor kérdőre vontam őt, azt mondta, hogy azért, mert lány vagyok és lány nem való arra a szakra.

2012. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Munkakeresésnél szerintem a huszonéves nők többsége, én is. Az "és mikor tervez gyereket" és társaira gondolok, és akármit válaszolok, nem tetszik nekik, vagy nem hiszik el. Egy helyütt pl. közöltem, hogy a közeljövőben nem tervezek gyereket, erre a fickó fintorogva a fejemhez vágja, hogy "pedig a család nem rossz dolog". De ha meg valaki tervez gyereket, azért nem veszik fel. Úgy tekintenek a nők méhére, mint valami undok időzített bombára. (Arról meg már ne is beszéljek, milyen hátrányba kerül az, aki mer szülni...)


Apropó, szülés - a nőgyógyászok 95 %-a férfi (ez is miért van?) és köztudott, hogy mi pénzeket beszednek egy-egy szülésért - ahogyan a jól fizető zsíros vezetői posztokban hasonló arányban férfiak ülnek, illetve osztogatják ezeket egymásnak pacsi-haver-uram bátyám alapon.


Aztán tekintsünk be az otthonok falai mögé: a házimunka nagy részét ma is a nők végzik, és - tisztelet a kivételnek - sok férfi természetesnek veszi és elvárja.

2012. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Elég undorító az,hogy így lenézik a nőket:(Nincs történetem,mert én az ilyen tahókat faképnél hagytam,akárki is volt.Csak ezt muszáj volt megjegyeznem.De az a furcsa,hogy sok nő tűri is,hogy így csicskáztassák őket.Erre tudnék viszont példákat mondani.A férj elissza a pénzt,a nő meg otthon ül és kiszolgálja a férjét.Ez is egyenlőtlenség.Kicsit határozottabbnak kéne lenni és akkor nem fordulnának elő ilyesmik.Amúgy az a véleményem erről az egészről,hogy az nézi le a másik nemet ennyire,aki ostoba.
2012. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a "mikor akar szülni" témában a nők vágják a fát a többi nő alatt... itt GYIK-en is mennyi olyan kérdés van, hogy "ha felvesznek egy munkahelyre, meddig kell dolgoznom, hogy járjon a gyes?"


Nálunk volt egy nő, aki 5 teljes hónapot dolgozott, utána teherbe esett, aztán a gyes lejárta előtt még egyszer, aztán még egyszer. 8 éve nem is láttuk, csak amikor bejött babaképeket megmutatni. Nem az első hasonló volt a cégnél. Szerinted a főnököm ezután mer még kockáztatni női munkavállalóval?

2012. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!