Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítesz ilyen mondatokat...

Segítesz ilyen mondatokat alkotni?

Figyelt kérdés

A lényeg:

Leírsz egy minimum 6 szavas mondatot és azt a mondatot leírod úgyis, hogy mind a hat szó azonos kezdőbetűvel kezdődjön.


2012. dec. 6. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Várj ez így elég zavaros, nem értem egészen. Szóval kell írnod egy min. 6 szavas mondatot, majd ezt a mondatot át kell formálni h az összes szó ugyan azzal a betűvel kezdődjön ugyanakkor a jelentése ne változzon???
2012. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedden kedvem kerekedett kocsikázni, kocsikázás közben kitört Károly kocsisom karja.

Tegnap kocsikázni indultunk, de baleset történt, kocsisom karja eltört.

Kérlek Kálmán, küldjél két kiló karbolt, Károly kocsisom kigyógyítására !

Kálmán barátom légyszíves orvosságot küldeni kocsisom meggyógyítására !

A megoldás az, hogy először szerintem az azonos betűkkel kezdődő mondatot alkosd meg, utána azt már át lehet fogalmazni normál mondattá.

Csak Neked árulom el, a tanárnak nem kell, hogy ez egy régi mondóka, talán pont azért találták ki, amire Neked is kell.

2012. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tegnap tizenkét tojást találtam terítővel takart tányéromban, talán további táplálásomra tálamba tettek tejfölös túrós tésztát.

12 tojás volt a tányéromban, de még túrós csuszát is kaptam vacsorára.

Ezt már én találtam ki.

2012. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!