Nyolcadikos matek. Segítesz?


Sokat hiányoztam és ez pótlás.Nem voltam ott órán.Hogyan kell megoldani?a 124/2.a.b.c

[link]



2012. nov. 29. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom azt tudod, hogy a derékszögű háromszög területe

a*b/2

ahol a és b oldal a befogók.


a) Ez a négyzet 2 derékszögű háromszögből áll.

A két háromszög területe külön-külön:

4*3/2=6 és 5*2/2=5

A négyszög területe tehát 6+5=11.


b) Itt egy picit trükközni kell, méghozzá a jobb fölső csúcsból húzni egy merőlegest a szemközti oldalra.

Így a trapéz 2 részből fog állni: egy téglalap és egy derékszögű háromszög.

A téglalap területe: 4*3=12

A derékszögű háromszög egyik oldala 4, a másik 6-3=3.

A területe. 4*3/2=6


A trapéz területe 18.


c) Ez 4 db derékszögű háromszögből áll. Az előbbiek után te is ki tudod számolni, hogy a 4 háromszög terület mennyi, majd ha összeadod, akkor az jön ki, hogy:

3+3+5+5=16.

2012. nov. 29. 16:14
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nekem is majdnem ez jött ki csak a "b" 15 lett.Lehet elszámoltam valamit.Még egyszer nagyon szépen Köszönöm!:)
2012. nov. 29. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy a 2) megoldod, mint egy derékszögű trapéz


A trapéz területe: (a+b)/2*m, azaz (6+3)/2*4=18cm2


Szerintem ez egyszerűbb.

2012. nov. 29. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy a 3) megoldod, mint egy deltoid, melynek területe e*f/2


azaz 4*8/2=16cm2

2012. nov. 29. 16:27