Adott: 5x^2 - 2mx + m^2 - 4 = 0
Kérdés: határozd meg az m paraméter értékét, úgy hogy az eredmények ellentétes számok legyenek.
?? köszi
2012. nov. 14. 15:46
1/2 anonim válasza:
x1=-x2
vagyis x1+x2=0
x1+x2=-b/a (vieté formula)
-(-2m)/5=0
2m/5=0
2m=0
m=0
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:-*
2012. nov. 27. 15:18