Adott: 5x^2 - 2mx + m^2 - 4 = 0

Kérdés: határozd meg az m paraméter értékét, úgy hogy az eredmények ellentétes számok legyenek.


?? köszi


2012. nov. 14. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

x1=-x2

vagyis x1+x2=0

x1+x2=-b/a (vieté formula)

-(-2m)/5=0

2m/5=0

2m=0

m=0

2012. nov. 14. 16:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:-*
2012. nov. 27. 15:18