Matematika. Segítesz függvényekben?


[link]


Ezt a 2 függvényt kell egy koordináta rendszerben felírni, de nem tudom hogy kell. Valaki segítene magyarázattal?


2012. ápr. 13. 00:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve aki tudja az ebben is segíthetne, mert a függvényeket nem értem.


ftp://ftp.oki.hu/probaerettsegi/mat_kz_1flap.pdf

5. feladat.

2012. ápr. 13. 00:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltudod rajzolni magában az x^2 és -x függvényeket?


Rajzold be mindkettőt vékonyan ugyanabba a koordináta rendszerbe.

x>=2-nél VASTAGíTSD MEG az x^2-est, vagy színessel húzd ki.

x=2-nél tegyél rá egy tömör karikát.


x<2-nél pedig a -x -et vastagítsd meg.

x=2-nél tehetsz rá egy üres karikát.


A megvastagított fv az, amit neked föl kellett rajzolni.


Ez egy db függvény, akkor is, ha x=2-nél szakadása van.

2012. ápr. 13. 00:33
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a megoldás? Mert ha igen, nem értem miért. Hiszen ha az x>= 2, akkor az x értéke nem csak 2 és nagyobb lehet? és ez a függvény meg pont az 2-nél kisebb értékeket mutatja 2-ig, tehát rossz itt a megoldás?

A másik elsőfokú függvénynél sem értem, mert az van benne: ha x < 2, vagyis az x tengelyhez nézve az x-nek kisebbnek kell lennie, mint 2. De itt is a függvény a 2-nél nagyobbakat jelöli?!

2012. ápr. 13. 00:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Majdnem jó, de pont a másik részét kell megvastagítani.


Ez a felírás:

[link]


azt jelenti, hogy amikor x>=2 (az x tengelyen 2-től jobbra vagyunk, akkor x^2 értéket kell a fgv-hez rendelni

f(2)=2^2=4

f(3)=3^2=9

f(4)=4^2=16 stb


Amikor x<2-nél vagyunk, akkor meg -x-et kell hozzárendelni

f(1)=-1

f(0)=0

f(-1)=1



2 teljesen különböző függvényt önkényesen összeillesztettünk. Azt ezzel a kapcsos zárójellel jelöljük.

2012. ápr. 13. 00:57