Egy pozitív tagú mértani sorozat 1. és 5. tagjának különbsége 15. Az első és a harmadik tagjának összege 20! Határozzuk meg a sorozatnak az első öt tagjának az összegét!
A válaszokat köszi előre is!
2012. szept. 18. 20:50
1/4 anonim válasza:
a1-a5=15
a1-a3=20
a1-a1/q^4=15
a1-a1/q^2=20
2a1 / q^4=15
2a1 / q^2=20
q^2= 5
q= gyök 5 /eznem tuti/
2/4 A kérdező kommentje:
Lehet csak az esti idő miatt nem értem...,de e q^4-ent honnan vetted? Vagy azzal itt mit jelölsz?
2012. szept. 18. 21:07
3/4 anonim válasza:
Ez sajnos nem jó, mert te azt írtad, h az első és a haramdik ÖSSZEGE 20, a válaszoló pedig kivonta...