Egy pozitív tagú mértani sorozat 1. és 5. tagjának különbsége 15. Az első és a harmadik tagjának összege 20! Határozzuk meg a sorozatnak az első öt tagjának az összegét!


A válaszokat köszi előre is!


2012. szept. 18. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

a1-a5=15

a1-a3=20


a1-a1/q^4=15

a1-a1/q^2=20


2a1 / q^4=15

2a1 / q^2=20


q^2= 5

q= gyök 5 /eznem tuti/

2012. szept. 18. 20:58
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet csak az esti idő miatt nem értem...,de e q^4-ent honnan vetted? Vagy azzal itt mit jelölsz?
2012. szept. 18. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem jó, mert te azt írtad, h az első és a haramdik ÖSSZEGE 20, a válaszoló pedig kivonta...
2012. szept. 18. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és pl.: a5=a1*q^4
2012. szept. 18. 22:30