henger : átmérő: 11 cm
alkotó : 13 cm
mekkora a felszíne ha az egyik alaplapot levesszük?
hány dl víz fér bele?
2012. jan. 23. 15:35
1/2 anonim válasza:
Átmérőt elosztod 2-vel, megkapod az alaplap sugarát. Az alaplap (ami egy kör ugye) területe: T=pí*r^2
A palást területe (ami egy téglalap) pedig: Tp=2*r*pí*alkotó
Ha ezt a két területet összeadod, megkapod a keresett felszínt.
Térfogata: V=alkotó*pí*r^2 (mértékegysége cm^3)
Ha tudod azt, hogy 1000 cm^3 = 1 dm^3 és hogy 1 liter=1dm^3 , akkor ki tudod számolni hány dl fér bele.
2/2 anonim válasza:
Segítek.
r=5,5 cm
A felszíne az egyszer az alja, a kör: 5,5^2 *pí és még hozzájön a palást: 2*5,5*pí*13, ezt a kettőt összeadod, annyi cm^2.
V=pí*5,5^2*13 ennyi cm^3, úgyhogy dl-hez meg el kell osztani 100-zal.