A büfé előtti sorban kettővel több ember áll előttem, mint mögöttem. A sorban összesen háromszor annyian állnak, mint ahányan mögöttem vannak. Hány ember van előttem?

2012. dec. 6. 16:20
 1/5 anonim válasza:

Mögöttem Én Előttem Összesen

x 1 x+2 3x


3x=x+1+x+2 /öv

3x=2x+3 /-2x

x=3

2012. dec. 6. 16:31
 2/5 anonim válasza:

na leírom még egyszer mert nem úgy írta le ahogy akartam

mögöttem x

én 1

előttem x+2

összesen 3x


3x=x+1+x+2 /öv

3x=2x+3 /-2x

x=3

2012. dec. 6. 16:38
 3/5 A kérdező kommentje:

jaaaa köszi én egy kicsit túlbonyolítottam és a mögöttem állókat nem vettem bele

és még egy:

ezt a számot: 13704 föl kell bontani két számra, de úgy hogy az egyik szám 262vel több legyen a másiknál tehát:

13704= X <262 Y

2012. dec. 6. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:

13704 szám felbontása:


egyik szám: x

másik szám: x+262


x + x+262 = 13704

2x + 262 = 13704

2x = 13442

x = 6721


egyik szám: x = 6721

másik szám: x+262 = 6721+262 = 6983


Ell: 6721+6983=13704

2012. dec. 6. 18:06
 5/5 A kérdező kommentje:
köszön szépen
2012. dec. 6. 19:34