A büfé előtti sorban kettővel több ember áll előttem, mint mögöttem. A sorban összesen háromszor annyian állnak, mint ahányan mögöttem vannak. Hány ember van előttem?2012. dec. 6. 16:20
1/5 anonim válasza:
Mögöttem Én Előttem Összesen
x 1 x+2 3x
3x=x+1+x+2 /öv
3x=2x+3 /-2x
x=3
2/5 anonim válasza:
na leírom még egyszer mert nem úgy írta le ahogy akartam
mögöttem x
én 1
előttem x+2
összesen 3x
3x=x+1+x+2 /öv
3x=2x+3 /-2x
x=3
3/5 A kérdező kommentje:
jaaaa köszi én egy kicsit túlbonyolítottam és a mögöttem állókat nem vettem bele
és még egy:
ezt a számot: 13704 föl kell bontani két számra, de úgy hogy az egyik szám 262vel több legyen a másiknál tehát:
13704= X <262 Y
2012. dec. 6. 16:42
4/5 anonim válasza:
13704 szám felbontása:
egyik szám: x
másik szám: x+262
x + x+262 = 13704
2x + 262 = 13704
2x = 13442
x = 6721
egyik szám: x = 6721
másik szám: x+262 = 6721+262 = 6983
Ell: 6721+6983=13704
5/5 A kérdező kommentje:
köszön szépen
2012. dec. 6. 19:34