Nem igazán értem, hogy kell kiszámolni..
előre is köszönöm mindenkinek, ha segít !
1. f = 80 N
v = 0,9 m/s
p(teljesítmény) ? w(munka) ?
2. p=2500Kw
m= 2500t
t= 1 óra
kiindulási helyzet: 6 km
súrlódás 2500t 2%-a
mennyi a hatásfok? és mit lehet ebből kiszámolni még?
3.300 méter mélyen, 500m3 víz van. 5 db 28kw motor segítségével mennyi alatt szivattyúzzák ki a vizet?
4. m= 5kg
E-mozgási: 15J
v= ?
mit lehet ebből kiszámolni még? példával.
5.m= 6 t
h=1,5m
munka?
Levezetésre vagyok kíváncsi, hátha megértem úgy..
Köszönöm!
2012. dec. 4. 19:48
1/1 anonim válasza:
Alap képleteket kell használni, mi olyan beonyolult ezeken? Még levezetni is teljesen felesleges... P=F*v=W/t , E=(m*v^2)/2 és még sorolhatnámm, de Te is megtalálod magadnak a füzetben vagy a könyvben...