10. osztályos fizika, tudnátok segíteni?


Nem igazán értem, hogy kell kiszámolni..

előre is köszönöm mindenkinek, ha segít !


1. f = 80 N

v = 0,9 m/s

p(teljesítmény) ? w(munka) ?


2. p=2500Kw

m= 2500t

t= 1 óra

kiindulási helyzet: 6 km

súrlódás 2500t 2%-a

mennyi a hatásfok? és mit lehet ebből kiszámolni még?


3.300 méter mélyen, 500m3 víz van. 5 db 28kw motor segítségével mennyi alatt szivattyúzzák ki a vizet?


4. m= 5kg

E-mozgási: 15J

v= ?

mit lehet ebből kiszámolni még? példával.


5.m= 6 t

h=1,5m

munka?


Levezetésre vagyok kíváncsi, hátha megértem úgy..

Köszönöm!


2012. dec. 4. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Alap képleteket kell használni, mi olyan beonyolult ezeken? Még levezetni is teljesen felesleges... P=F*v=W/t , E=(m*v^2)/2 és még sorolhatnámm, de Te is megtalálod magadnak a füzetben vagy a könyvben...
2012. dec. 4. 20:42