M paraméter mely értékeire van az alábbi egyenletnek 2 különböző pozitív valós gyöke?

x^2 + 2(m-3)x +m^2 -4 = 0
2012. dec. 1. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy másodfokú egyenlet. a*x^2 + b*x + c

Jelen esetben a=1, b=2(m-3), c=m^2-4

Akkor van két különböző megoldás, ha a diszkrimináns nagyobb mint 0.

Ezekből az adatokból már számohlatod a diszkriminánst, és megkapod 'm' értékét.

2012. dec. 1. 22:11