x^2 + 2(m-3)x +m^2 -4 = 02012. dec. 1. 21:50
1/1 anonim válasza:
Ez egy másodfokú egyenlet. a*x^2 + b*x + c
Jelen esetben a=1, b=2(m-3), c=m^2-4
Akkor van két különböző megoldás, ha a diszkrimináns nagyobb mint 0.
Ezekből az adatokból már számohlatod a diszkriminánst, és megkapod 'm' értékét.