2012. nov. 25. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

x^2-5x+c=0 egy másodfokú egyenlet amire a megoldóképletet kell alkalmazni ax^2+bx+c=0 formájú egyenlet esetén ez úgy néz ki: [link]


Akkor valós, ha a gyök alatt pozitív szám vagy 0 van.


b^2-4ac > 0

b^2 > 4ac

b^2/(4a) > c


Behelyettesítve (a=1, b=-5):

25/(4*1) > c

6,25 > c


Ellenőrzés: pl c = 6 esetében gyök(25-4*6) = gyök(1)

2012. nov. 25. 12:49
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 25. 13:07