2012. nov. 25. 12:17
1/2 anonim válasza:
x^2-5x+c=0 egy másodfokú egyenlet amire a megoldóképletet kell alkalmazni ax^2+bx+c=0 formájú egyenlet esetén ez úgy néz ki: [link]
Akkor valós, ha a gyök alatt pozitív szám vagy 0 van.
b^2-4ac > 0
b^2 > 4ac
b^2/(4a) > c
Behelyettesítve (a=1, b=-5):
25/(4*1) > c
6,25 > c
Ellenőrzés: pl c = 6 esetében gyök(25-4*6) = gyök(1)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 25. 13:07