Matematik? Nem tudom felirni az ismert adatokat a keresett számot a maradékot az egyenletet.


Egy gyümölcsös fainak 1\4-ed része almafa,a tobbi fa 2\5-öd része szilvafa,a maradék fák 4\9-e körtefa es 10 pedig cseresznyefa.

a)Hány fa van a gyümölcsösben?

b)Hány fa van az egyes fákból?


2012. dec. 1. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

X fa van

1/4X alma -->maradék 3/4X

(1/4 alma 3/4 más)


A maradék 2/5-e szilva vagyis

(3/4X)*2/5=3/10X --> maradék (3/4X)*3/5=9/20X

(2/5 szilva akkor 3/5 nem szilva)


4/9-ed körte

(9/20X)*4/9=1/5X -->maradék (9/20X)*5/9=1/4X


Vagyis ennyi cseresznye fa van:

(9/20X)*5/9=1/4X


1/4X=10

X=40


40-ből 10 alma --> marad 30

30-ból 12 szilva --> marad 18

18-ből 8 körte -->marad 10 cseresznye.


Stimmel.

2012. dec. 1. 17:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt:maradék (3/4X)*3/5=9/20X
2012. dec. 1. 18:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Es,hogy 4/9-ed körte ide miért nem raktál X-et?
2012. dec. 1. 18:27