Egy gyümölcsös fainak 1\4-ed része almafa,a tobbi fa 2\5-öd része szilvafa,a maradék fák 4\9-e körtefa es 10 pedig cseresznyefa.
a)Hány fa van a gyümölcsösben?
b)Hány fa van az egyes fákból?
2012. dec. 1. 17:04
1/3 anonim válasza:
X fa van
1/4X alma -->maradék 3/4X
(1/4 alma 3/4 más)
A maradék 2/5-e szilva vagyis
(3/4X)*2/5=3/10X --> maradék (3/4X)*3/5=9/20X
(2/5 szilva akkor 3/5 nem szilva)
4/9-ed körte
(9/20X)*4/9=1/5X -->maradék (9/20X)*5/9=1/4X
Vagyis ennyi cseresznye fa van:
(9/20X)*5/9=1/4X
1/4X=10
X=40
40-ből 10 alma --> marad 30
30-ból 12 szilva --> marad 18
18-ből 8 körte -->marad 10 cseresznye.
Stimmel.
2/3 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt:maradék (3/4X)*3/5=9/20X
2012. dec. 1. 18:26
3/3 A kérdező kommentje:
Es,hogy 4/9-ed körte ide miért nem raktál X-et?
2012. dec. 1. 18:27