2012. nov. 25. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van benne "y" is?

Nem írtad félre?

2012. nov. 25. 21:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Na így már könnyű.

Először is a jobb oldali kifejezés értéke 2 vagy nagyobb.

(Egy poz. szám és reciproka mindig legalább 2, és akkor 2, ha a szám épp 1.)


A bal oldali kifejezés pedig legfeljebb 2, mivel bármely szög koszinusza -1 és 1 közé esik, ezért ennek négyzete 0 és 1 közé, ennek kétszerese pedig 0 és 2 közé.


Namármost a két oldal CSAK ÚGY LEHET egyenlő, ha ki-ki felveszi éppen a 2 értéket.

Emiatt a jobb oldalon 3^x értéke 1, azaz x=0.


A bal oldali kifejezésben

2*cos^2 ( (x^2+3y) /6)=2

cos^2 ( (x^2+3y) /6)=1

A már megtalált x=0 értékkel:

cos^2 (3y/6)=1

cos^2 (y/2)=1

cos(y/2)=1 vagy cos(y/2)=-1

Ezekből:

y/2=k*2Pi ill. y/2=Pi+k*2Pi

y=k*4Pi ill. y=2Pi+k*4Pi


Összevonva y=k*2Pi.

2012. nov. 25. 21:40