2012. nov. 25. 21:15
1/2 anonim válasza:
Biztos, hogy van benne "y" is?
Nem írtad félre?
2/2 anonim válasza:
Na így már könnyű.
Először is a jobb oldali kifejezés értéke 2 vagy nagyobb.
(Egy poz. szám és reciproka mindig legalább 2, és akkor 2, ha a szám épp 1.)
A bal oldali kifejezés pedig legfeljebb 2, mivel bármely szög koszinusza -1 és 1 közé esik, ezért ennek négyzete 0 és 1 közé, ennek kétszerese pedig 0 és 2 közé.
Namármost a két oldal CSAK ÚGY LEHET egyenlő, ha ki-ki felveszi éppen a 2 értéket.
Emiatt a jobb oldalon 3^x értéke 1, azaz x=0.
A bal oldali kifejezésben
2*cos^2 ( (x^2+3y) /6)=2
cos^2 ( (x^2+3y) /6)=1
A már megtalált x=0 értékkel:
cos^2 (3y/6)=1
cos^2 (y/2)=1
cos(y/2)=1 vagy cos(y/2)=-1
Ezekből:
y/2=k*2Pi ill. y/2=Pi+k*2Pi
y=k*4Pi ill. y=2Pi+k*4Pi
Összevonva y=k*2Pi.