2012. nov. 25. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

gyökölsz, ekkor a bal oldal |sinx|=√2/2 (nagyon fontos, hogy a bal oldalon abszolútérték van!)

1. eset: sinx=√2/2, ekkor x=45°+k*360° (ahol k∈Z) vagy x=135°+k*360°(ahol k∈Z)

2. eset:sinx=-(√2/2), ekkor x=-45°+k*360° (ahol k∈Z) vagy x=-135°+k*360°(ahol k∈Z)


Átírva radiánba:

x=π/4+k*2π (ahol k∈Z)

x=3π/4+k*2π (ahol k∈Z)

x=-π/4+k*2π (ahol k∈Z)

x=-3π/4+k*2π (ahol k∈Z)


Összefoglalható egyben is:

±π/2±π/4+k*2π (ahol k∈Z) De ez magasabb szintű matek, inkább maradj a 4 különállónál.

2012. nov. 25. 20:00
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2012. nov. 25. 21:12