2012. nov. 25. 19:45
1/2 anonim válasza:
gyökölsz, ekkor a bal oldal |sinx|=√2/2 (nagyon fontos, hogy a bal oldalon abszolútérték van!)
1. eset: sinx=√2/2, ekkor x=45°+k*360° (ahol k∈Z) vagy x=135°+k*360°(ahol k∈Z)
2. eset:sinx=-(√2/2), ekkor x=-45°+k*360° (ahol k∈Z) vagy x=-135°+k*360°(ahol k∈Z)
Átírva radiánba:
x=π/4+k*2π (ahol k∈Z)
x=3π/4+k*2π (ahol k∈Z)
x=-π/4+k*2π (ahol k∈Z)
x=-3π/4+k*2π (ahol k∈Z)
Összefoglalható egyben is:
±π/2±π/4+k*2π (ahol k∈Z) De ez magasabb szintű matek, inkább maradj a 4 különállónál.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2012. nov. 25. 21:12