Erre a fősikolai matekfeladatra valaki eredményt?

[link]
2012. nov. 30. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a fgv. alatti terület 1:

int(0->1)(a+bx^2)dx=1, azaz

(ax+b/3*x^3)(0-tól 1-ig)=1, azaz

(a+b/3)-0=1

Tehát van egy egyenlet a, b ismeretlenekre:

3a+b=3


A másik a várható értéke:

int(0->1)(ax+bx^3)dx=0,7, azaz

(a/2*x+b/4*x^4)(0-tól 1-ig)=0,7, azaz

(a/2+b/4)-0=0,7

van tehát egy másik egyenlet:

2a+b=2,8


Az egyenletrendszert kell megoldani:

....

a=0,2; b=2,4


Remélem, jól számoltam.

2012. nov. 30. 21:51
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, köszi :)
2012. nov. 30. 23:13