Matekházi (algebra), nem értem, hogy kell megcsinálni?


Kaptunk 3 feladatot, és kétféleképpen kell megoldani. De nekem más eredmény jött ki, segítsetek!

(2a-3) a másodikon

(2a-1/3 b ) a másodikon

(3a+2) a másodikon

Ha a= -1/3

b= -6

Először úgy kell megcsinálni, hogy máris behelyettesítjük

Valahogy így:

(2a-3) a másodikon= (2a-3) * (2a-3)

=( 2*(-1/3) -3) * ( 2*(-1/3) -3)

De sosem jön ki a jó eredmény...

A második meg hogy felbontjuk, és aztán helyettesítjük be.

Ugye akkor

(2a-3) a másodikon= (2a-3) * (2a-3) = 4a a másodikon - 6a -6a + 9

Segítsetek, kérlek :(



2012. nov. 30. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

ilyesmire gondoltál?


1.

(2a-3)^2= 4a^2-12a+9 (mivel 2 a négyzeten az 4, a-t négyzetre emeled a^2-t kapsz, a 2a*(-3) szorzatnak 2-szeresét kell venni, tehát -12a, végül a (-3)-at hatványozod, ami +9! (mert minusz*minusz=plusz)


2.

(2a-1/3b)^2=4a^2-4/3ab-1/6b^2 (hiszen a 2a négyzete 4a^2, 2*1/3 = 2/3, aminek a kétszerese 4/3 és az a-t és b-t isz szorzod (!), végül az 1/3-nak a négyzete 1/6, a b fölé pedig simán egy 2-est írsz)


3.

(3a+2)^2=9a^2+12a+4 (3-nak a négyzete 9, a fölé 2-est írsz, 3*2=6*2=12(a), 2 a négyzeten = 4)


remélem segítettem.

üdv!

ui: a "^2" jelölés a négyzetet jelenti.

2012. nov. 30. 19:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Őőő...köszönöm, nagyjából értem:)
2012. nov. 30. 19:51