Most ilyen kiemeléseket, csoportosításokat, nevezetes szorzatokat veszünk, és ilyenekkel kellene a következőket megoldani:
(a+b)(a^2-ab+b^2) (direkt nem kétszeres szorzat van a közepén)
(a-b)(a^2+ab+b^2) (és megint direkt nem kétszeres szorzat van a közepén)
2012. nov. 29. 18:17
1/4 BKRS válasza:
(a+b)(a^2-ab+b^2) = a^3 + b^3
(a-b)(a^2+ab+b^2) = a^3 - b^3
Szorzattá írni csak komplex számosan lehet, az kell?
2/4 anonim válasza:
Türelmesen, minden-tagot, minden taggal végig szorzol és összevonod amit lehet. Ha nem rontod el, nagyon szép eredményt kapsz. (A függvénytáblázatban is benne van az eredmény - olyan szép!)
Ha nem megy szóljál!
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2012. nov. 29. 18:40
4/4 A kérdező kommentje:
igen csak szorzattá kell átírni.^^
2012. nov. 29. 18:40