Most ilyen kiemeléseket, csoportosításokat, nevezetes szorzatokat veszünk, és ilyenekkel kellene a következőket megoldani:

(a+b)(a^2-ab+b^2) (direkt nem kétszeres szorzat van a közepén)

(a-b)(a^2+ab+b^2) (és megint direkt nem kétszeres szorzat van a közepén)



2012. nov. 29. 18:17
 1/4 BKRS ***** válasza:

(a+b)(a^2-ab+b^2) = a^3 + b^3

(a-b)(a^2+ab+b^2) = a^3 - b^3


Szorzattá írni csak komplex számosan lehet, az kell?

2012. nov. 29. 18:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Türelmesen, minden-tagot, minden taggal végig szorzol és összevonod amit lehet. Ha nem rontod el, nagyon szép eredményt kapsz. (A függvénytáblázatban is benne van az eredmény - olyan szép!)

Ha nem megy szóljál!

2012. nov. 29. 18:25
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2012. nov. 29. 18:40
 4/4 A kérdező kommentje:
igen csak szorzattá kell átírni.^^
2012. nov. 29. 18:40