Ezt hogy lehet megcsinálni? Egy kis algebra nevezetes szorzatokkal.

(5a+b)^3-(5a-b)^3-5(4a-3b)(4a+3b)=? Az elejét már megcsináltam, de ott, hogy 5(4a-3b)(4a+3b) megakadtam... Nem tudom, hogy mit csináljak az 5-el...Előre is köszi.
2010. nov. 4. 12:34
 1/3 anonim válasza:

-5(4a-3b)(4a+3b) = -5*(16*a^2-12a*b+12a*b-9*b^2)=

= -5*(16*a^2-9*b^2)= -5*16*a^2+5*9*b^2= -80*a^2+45*b^2

Tehát az egész -80*a^2+45*b^2 (Ha nem számoltam el semmit sem!)

2010. nov. 4. 14:24
 2/3 anonim ***** válasza:
5(4a-3b)(4a+3b) = 5(16a² - 9b²)
2010. nov. 4. 14:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 5. 09:36