2012. nov. 30. 13:25
1/1 BKRS válasza:
A sajátvektorok irányában lévők.
(2-x)(-x) -3*1 = 0
x²-2x -3 = 0
(x-3)(x+1)=0
x=3 vagy x = -1
ha x=3
v=(1,a)
A sajátérték egyenletből:
2+3a=3
1 = 3a
vagyis a = 1/3 ez akkor az y=(1/3)x
ha x=-1
w=(1,b)
A sajátérték egyenletből:
2+3b = -1
1=-b
akkor b=-1 vagyis akkor ez a y = -x egyenes lesz.