Bazsik kérdése:

Melyek azok az egyenesek, amelyek a (2 1) (3 0) mátrix transzformáció során önmagukba mennek át?


2012. nov. 30. 13:25
 1/1 BKRS ***** válasza:

A sajátvektorok irányában lévők.

(2-x)(-x) -3*1 = 0

x²-2x -3 = 0

(x-3)(x+1)=0

x=3 vagy x = -1


ha x=3

v=(1,a)

A sajátérték egyenletből:

2+3a=3

1 = 3a

vagyis a = 1/3 ez akkor az y=(1/3)x


ha x=-1

w=(1,b)

A sajátérték egyenletből:

2+3b = -1

1=-b

akkor b=-1 vagyis akkor ez a y = -x egyenes lesz.

2012. nov. 30. 15:04