9edikes fizika, miket kell kiszámítani?


egy test V0=50m/s sebességgel feldobva függőlegesen milyen magasra megy, és mennyi ideig van a levegőben?

a feladat megoldásához mit kell kiszámolni? a képletek meg vannak, csak azt nem tudom, hogy mit kell számolni pl h=? vagy stb... és mi az a h egyáltalán? :S


2012. nov. 29. 18:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Jujj.


Egyrészt munkatételből számolhatunk magasságot.

1/2*m*v^2 = m*g*h

h=v^2/2/g = 125méter magasra megy.


Kiszámolhatjuk, mennyi idő múlva "áll meg", éri el a tetőpontot:

a=g=v/t

t=5s

Ugyanennyi idő múlva érkezik a földre is.

(Ebből is számolhatunk magasságot, ha a munkatétel bonyolult.)


v(t)=a*t^2/2+v0*t

v(t)=10*t^2/2+50*t

2012. nov. 29. 19:21
1 2