egy test V0=50m/s sebességgel feldobva függőlegesen milyen magasra megy, és mennyi ideig van a levegőben?
a feladat megoldásához mit kell kiszámolni? a képletek meg vannak, csak azt nem tudom, hogy mit kell számolni pl h=? vagy stb... és mi az a h egyáltalán? :S
2012. nov. 29. 18:07
11/11 anonim válasza:
Jujj.
Egyrészt munkatételből számolhatunk magasságot.
1/2*m*v^2 = m*g*h
h=v^2/2/g = 125méter magasra megy.
Kiszámolhatjuk, mennyi idő múlva "áll meg", éri el a tetőpontot:
a=g=v/t
t=5s
Ugyanennyi idő múlva érkezik a földre is.
(Ebből is számolhatunk magasságot, ha a munkatétel bonyolult.)
v(t)=a*t^2/2+v0*t
v(t)=10*t^2/2+50*t