Mennyi a munkavégzés? (fizika) Nem a megoldás kell, hanem az, hogy hogyan kell kiszámítani, mért van megadva 's'?


E= 1000 N/c

s=0,01 m

W=?

Q=5*10 -6-dikon C(Coulomb)


2012. okt. 7. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Oszt' mégis mi történik? Azt hiszed, hogy ha ideb.szol egy halom számot az fizika? Vagy feladat? Írd le szépen, hogy pontosan milyen testek mit csinálnak egymással, aztán meglátjuk, hogy mi a válasz.
2012. okt. 7. 19:19
 2/6 A kérdező kommentje:
Hagyjuk, nem kell a beszólogatás...:/
2012. okt. 7. 21:17
 3/6 bongolo ***** válasza:

Az első válaszolónak teljesen igaza van, nem írtad le, hogy mi a kérdés. Így elég nehéz bármit is mondani.


Azért kitalálok hozzá kérdést, hátha eltalálom: Egy síkkondenzátor fegyverzeteinek a távolsága 1 cm. A fegyverzetek közötti homogén térerősség 1000 N/C (nagy C-vel, nem kicsivel, ahogy írtad). Mennyi munkát végez a térerősség, amikor a Q=... töltést átviszi a pozitív fegyverzetről a negatívra?


A végzett munka, ha a testre állandó F erő hat a teljes s úton: W=F·s

Most is ez a helyzet, homogén erőtérben a Q töltésre ható erő állandó az erőtér bármely pontjában:

F = Q·E

2012. okt. 7. 23:15
 4/6 bongolo ***** válasza:

Bocs, elírtam a kérdést:

Mennyi munkát végez az erőtér, ...

(nem pedig térerősség)

2012. okt. 7. 23:17
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen ez lett volna! Köszönöm.

És azt még megkérdezhetem, hogy a kondenzátor lemezei között a feszültség mennyi, ha a lemezek távolsága 3 cm?

Nem kell a megoldás itt sem.

Csak a kiszámítása, vagyis a képlet, azt gondolom a 3cm-t át kell váltani méterbe...

2012. okt. 8. 17:19
 6/6 bongolo ***** válasza:

Ennyi adatból nem lehet kiszámolni. Egyébként ez alapján lehetne:

Egyrészt C = Q/U a kapacitás

Másrészt C = ε·A/d síkkondenzátor esetén.

Itt A a felület, d a távolság, ε a dielektromos állandó (attól függ, milyen anyag van a lemezek között).


Ezt olvasd el:

[link]

2012. okt. 8. 18:14