6 arató 8 óra alatt végzi el a munkát. Ugyanazt a munkát hány arató végezné el 3 óra alatt?
(Számolást is lécci.)
2012. okt. 4. 17:59
1/3 anonim válasza:
6 arató 8 óra
? arató 3 óra
6*8=x*5
6*8=48
48/5=x
48/5=9,6
x=9,6
9,6 arató végezné el. De mivel nem vágunk darabokra embereket ezért nincs megoldás!
2/3 anonim válasza:
Mivel nem vágunk darabokra embereket ezért a megoldás 10! mert ugye 9 nem elég!
3/3 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2012. okt. 4. 18:46