Matek! Mi a megoldás? (Lent)


6 arató 8 óra alatt végzi el a munkát. Ugyanazt a munkát hány arató végezné el 3 óra alatt?


(Számolást is lécci.)



2012. okt. 4. 17:59
 1/3 anonim válasza:

6 arató 8 óra

? arató 3 óra

6*8=x*5

6*8=48

48/5=x

48/5=9,6

x=9,6

9,6 arató végezné el. De mivel nem vágunk darabokra embereket ezért nincs megoldás!

2012. okt. 4. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem vágunk darabokra embereket ezért a megoldás 10! mert ugye 9 nem elég!
2012. okt. 4. 18:35
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2012. okt. 4. 18:46