Teljes négyzetté alakítással kell megoldani a következő egyenletet.
nekem az eredmény: 2 és 0 lett, de a végeredménynek 1-nek kell lennie.
Le tudnád vezetni nekem h h jön ki az 1 végeredménynek?
én így csináltam:
2012. okt. 3. 17:05
1/2 BKRS válasza:
x^2-2x+1=0
(x-1)^2 = 0
x=1
Ennyi az egesz.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi, én túlbonyolítottam a dolgot :)
2012. okt. 3. 18:24