Egy logaritmusegyenletben segít nekem valaki aki tud?


log2(3+2^x) + log2(5-2^x)=4


légyszíves segítsetek!



2012. nov. 29. 18:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Tényleg segítsen nekem aki tud :)
2012. nov. 29. 18:12
 2/2 BKRS ***** válasza:

log2(3+2^x) + log2(5-2^x)=4

log2((3+2^x)(5-2^x)) = 4

log2((3+2^x)(5-2^x)) = log2(16)

(3+2^x)(5-2^x) = 16

-(2^x)² + 2*(2^x) + 15 = 16

(2^x)² - 2*(2^x) + 1 = 0

(2^x -1)² = 0

2^x -1 = 0

2^x = 1

x = 0

2012. nov. 29. 18:19