log2(3+2^x) + log2(5-2^x)=4
légyszíves segítsetek!
2012. nov. 29. 18:02
1/2 A kérdező kommentje:
Tényleg segítsen nekem aki tud :)
2012. nov. 29. 18:12
2/2 BKRS válasza:
log2(3+2^x) + log2(5-2^x)=4
log2((3+2^x)(5-2^x)) = 4
log2((3+2^x)(5-2^x)) = log2(16)
(3+2^x)(5-2^x) = 16
-(2^x)² + 2*(2^x) + 15 = 16
(2^x)² - 2*(2^x) + 1 = 0
(2^x -1)² = 0
2^x -1 = 0
2^x = 1
x = 0