Egyenlőtlenségben segít valaki?


x^3+3x^2-27>0

csak ennek kéne a megoldása :D aki tud az segítsen :)



2012. nov. 29. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 17:15
 2/5 A kérdező kommentje:

Na most ez oké de kicsit túl bonyolultnak tűnik :D

addig én is eljutottam h x^2(x+3)>27 :D de hát utána nem tom h :D de azért köszi :)

2012. nov. 29. 17:42
 3/5 A kérdező kommentje:
amit írtam legutolsó komit aszerint tud valaki nekem segíteni?
2012. nov. 29. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyen p(x)=x^3+ax^2+bx+c normált, harmadfokú polinom. Mint ismeretes, p-nek, lévén harmadfokú, vagy egy, vagy három valós gyöke van.

Először vizsgáljuk azt esetet, amikor p-nek három nem feltétlenül különböző, valós gyöke van, ekkor p(x)=(x-u)(x-v)(x-w) alakba írható. Feltehető, hogy v nem kisebb u-nál, de w legalább akkora, mint v. Ha x kisebb u-nál, p(x) a felírás szerint három negatív szám szorzata, így negatív. Ha x u és v közé esik, akkor egy pozitív és két negatív szám szorzata, ezért pozitív, ha v és w között van, akkor két pozitív és egy negatív szám szorzata, tehát negatív

2013. jan. 23. 00:59
 5/5 anonim ***** válasza:

és végül, de nem utolsó sorban, ha x nagyobb, mint w, akkor p(x) három pozitív szám szorzata, természetesen pozitív.

Ha p-nek csak egy valós gyöke van, akkor p(x)=(x-u)(x^2+dx+e) alakú, ahol a másodfokú tényező irreducibilis, így mindenhol pozitív. Így, ha x kisebb, mint u, akkor p(x) negatív, egyébként pedig nem az.


Hogy a polinomod irreducibilis faktorokra bontsd, javaslom Cardano-képletét. Ha szerencséd van, csak egy valós gyöke van.

2013. jan. 23. 01:06